Logo britalevne.cz

Obsah košíku

počet položek: 0
celková cena: 0 Kč

Neutrácejte za balenou vodu!

Charakter vody

   Dnes je pitná voda samozřejmostí ve většině vyspělých zemí. Přesto je to jeden z našich nejvzácnějších zdrojů. Většina naší vody ve vodovodu pochází z nádrží či řek a zbytek je čerpán z podzemních zdrojů.

„Surová“ voda prochází intenzivním ošetření, aby byla bezpečná pro lidskou spotřebu, i přesto, že podzemní vody prochází procesem přirozeného čištění, potřebují trochu upravit (přidávají se některé dezinfekční prostředky, aby byla přeprava vody bezpečná).
Filtrovaná voda vs balená
Voda z vodovodu je naprosto bezpečná. Ale nemá vždy tak dobrou chuť, vzhled a vůni jak by si mnozí z nás přáli. Nečistoty, které ovlivňují chuť, vůni a barvu Vaší vodu z vodovodu zahrnují:
 • Chlór: Chlór je možné použít ve vodárenství jako bezpečný dezinfekční prostředek. Má ale špatnou chuť a nepříjemný zápach.
 • Sediment: Neboli usazenina je anorganická hmota nebo přirozená vegetace. Sediment může vzniknout v domácnosti ve vodovodním potrubí a voda díky tomu má špatnou chuť a zápachu.
 • Tvrdost vody: Tvrdá voda obsahuje rozpuštěné minerály jako je hořčík a vápník. Tyto dva prvky mohou časem způsobit, že se Vám ve varné konvici vytvoří vápník (vodní kámen)
 • Kovy a těžké kovy, např. olovo, měď a hliník jsou často přítomny ve Vašem potrubí v závislosti na věku Vašich domovů.

Filtrovaná voda
Filtrovaná voda Vám i Vaší rodině poskytne čistou, jasnou a čerstvou pitnou vodu.

 

 • Skvělá chuť kávy nebo čaje.
 • Snižuje tvorbu vodního kamene ve varných konvicích nebo kávovarech.
 • Může zlepšit barvu a strukturu potraviny vařené ve vodě a může snížit množství pěny vyrobené během vaření.
 • Mnohem levnější než balená voda.
 • Řezané květiny vydrží mnohem déle a bude se dařit i Vašim domácím rostlinám.

Zdraví a pohoda je mnohem důležitější než kdy jindy

   
Pití dostatečného množství vody je jedním z nejjednodušších cvičení jak zůstat zdravý. Téměř ve všech tělesných funkcí jako je krevní tlak, játra, ledviny, klouby a trávení je k dokonalému fungování vyžadována voda. Koneckonců, naše těla tvoří přibližně 70% vody.

S cílem udržet naše tělo v co nejlepší formě bychom měli vypít v průměru 2,0 litrů vody denně. Hydratace je důležitá pro naše tělo, aby správně fungovalo jak fyzicky, tak psychicky. Našich sedm zlatých pravidel vody vám mohou pomoci udržet dokonalou vodní bilanci.

Prosím přečtěte si také naše speciální tipy pro děti a během těhotenství.

Hydratace – jak je to důležité?

  Naše těla jsou zhruba ze dvou třetin tvořeny vodou, takže není překvapivé, že voda má zásadní význam pro naše zdraví.
Příliš málo pitné vody může vést k dehydrataci, která má za příčinu únavu, letargii, bolesti hlavy, neschopnost soustředit se, suchou nebo popraskanou kůži a dokonce i snížení krevního tlaku.

Pití vody během cvičení

   Cvičení je nedílnou součástí zdravého životního stylu, ale je důležité nezapomínat, že svaly nefungují dobře, když jsou dehydratované.

Během cvičení můžeme přijít o více než litr vody za pouhou hodinu, proto je důležité, abychom tyto tekutiny dostali zpět. Odborníci doporučují pít vodu před, během a po cvičení, aby se zabránilo dehydrataci.

Sedm zlatých pravidel

 
 1.  Vypijte nejméně 8 x 250 ml sklenic denně nebo více, pokud budete hodně cvičit. Nečekejte, až máte žízeň.
 2. Pijte hodně vody rovnoměrně rozložené během dne. Nejlepší způsob, jak to udělat, je vždy zásobování pitnou vodou blízko: na stole, ve vlaku, v autě, na pláži ...
 3. Voda může být nahrazena kávou, čajem nebo nealkoholickými nápoji. Káva a alkohol mají dokonce dehydratující účinek.
 4. Pijte před, během a po práci venku. Udělejte si pravidelné přestávky na pití.
 5. Nejlepší je začít a skončit každý den se sklenicí vody, protože i když budete spát Vaše tělo vodu ztrácí.
 6. Různé viry mohou Vaše tělo dehydratovat. Proto byste měli vždy mít velkou sklenici vody po ruce, když jste nemocní.
 7. Když je teplé počasí, měl by mít nápoj pokojovou teplotu. Teplá voda absorbuje mnohem rychleji, než ledová voda.

Těhotenství a děti – snadný způsob, jak nejlépe začít …
   Děti potřebují především dostatek vody - ale nedávný průzkum, který zadala BRITA ukazuje, že téměř dvě třetiny (64%) dětí ve věku 3-15 nepijete dostatečné množství vody.

Vzhledem k tomu, že mohou být děti aktivní, potřebují především dostatek tekutin, aby zůstali zdravé. Ale podle výsledků průzkumu, většina dětí nepije dostatek pitné vody - dávají přednost šumivým nápojům.

Ve skutečnosti šumivé nápoje mohou nahradit čistou vodu, ale děti by měli vypít v průměru o více než dva šumivé nápoje denně.
Spotřeba vody není dostatečně vysoká, více než třetina (36%) dětí pijí pouze dvě sklenice vody nebo méně. Ještě horší je, že 4% rodičů tvrdí, že jejich děti nemají pít vodu vůbec.

   Děti by měly pít šest až osm sklenic denně velikosti odpovídající věku dítěte a děti všech věkových skupin by měly pít trochu více v horkém počasí a při jízdě kolem.

Voda umožňuje Vašemu tělu trávit potravu efektivněji a střevům pomáhá zbavit se odpadů. Také pomáhá tělu vyrovnat se s cukru a soli v potravě, díky tomu v tělu nezůstává moc těchto potenciálně zdraví škodlivých látek.

Rodiče a učitelé zjišťují, že děti jsou schopné lépe se soustředit, udržet dobré chování a dobrý pocit, pokud pijí dostatek vody - účinky mohou být doslova měnit jejich život.
Dítě, které nevypije dostatečné množství vody, je ohroženo dehydratací, s příznaky jako jsou bolesti hlavy, zácpa, letargie a infekce močových cest. Dokonce i mírná dehydratace je může mít vliv na schopnost soustředit se ve škole.

Další články:
Filtrační konvice BRITA
Jak pracuje filtr MATRA

Společnost BRITA GmbH., jako světový výrobce vodních filtrů, dodává své produkty do více jak 70-zemí světa. Aby filtrace vody byla vždy účinná a splňovala veškeré hygienické standardy dané země, společnost BRITA GmbH. vyrábí pro různé geografické oblasti různé typy filtračních patron (tj. patrony, které obsahují v závislosti na místních podmínkách různá množství, resp. poměry mixážní směsi a dalších látek ). Náš obchod, jakožto autorizovaný prodejce značky BRITA® Vám může 100 % zaručit, že u nás zakoupíte pouze produkty vyrobené speciálně pro Českou a Slovenskou republiku, a vychutnáte si tak vždy optimálně filtrovanou vodu BRITA.

Proč nakoupit u nás?

 1. Vrácení použitých filtrů

  Za každý filtr Vám dáme 25 Kč slevu na další nákup. více info

 2. Doprava ZDARMA

  Zboží nad 1.500 Kč Vám zašleme zdarma po celé ČR.více info

 3. Osobní odběry ZDARMA

  Vyzvedněte si zboží ve 14 městech po celé ČR.více info

 4. Náhradní díly ZDARMA

  Na konvice zakoupené u nás poskytujeme náhradní díly ZDARMA.více info

 5. Autorizovaný prodejce BRITA

  Jistota nákupu filtrů určených pro český trh. více info

 6. Záruka vrácení peněz

  Vrácení zboží do 30 dnů od nákupu. více info