Logo britalevne.cz

Obsah košíku

počet položek: 0
celková cena: 0 Kč

Recyklace patron Brita Maxtra

Od roku 1992 je možné všechny části filtračních patron BRITA opakovaně využít a materiály je možné recyklovat. Uživatelé vodních filtrů BRITA pro domácnost mohou vrátit použité filtrační patrony v Německu, Velké Británii, Irsku, Francii a Švýcarsku zpět k prodejcům a nebo k dodavateli, který je pak odešle zpátky do závodu na recyklaci.


Proces recyklace podrobně:

 • Recyklační oddělení společnosti rozdrtí použité filtrační patrony a filtrační materiál je oddělen od plastových součástí.
 • Plastový materiál je předčištěn a poté rozemlet. Výsledný granulát je dodáván průmyslu na zpracování plastických hmot.
 • Aktivní uhlí a iontoměničová složka – obsah filtračních patron – jsou odděleny na separační a regenerační lince.
 • Aktivní uhlí je vráceno výrobci, který provede jeho reaktivaci ve speciálním zařízení, nebo je použito pro čištění odpadních vod.
  Iontoměničová složka filtrů zůstává v společnosti BRITA kde je plně regenerována.
 • Závěrečné tepelné zpracování pak zabezpečí opětovnou hygienickou čistotu materiálu. Po skončení tohoto procesu iontoměnič opět splňuje všechny kvalitativní, funkční a hygienické požadavky jaké jsou očekávány v nových, čerstvě vyrobených filtrech. Toto je zaručeno striktními interními i externími kontrolami. Regenerovaný měnič iontů je pak znovu použit pro výrobu nových filtrů pro domácnost.

Společnost BRITA GmbH., jako světový výrobce vodních filtrů, dodává své produkty do více jak 70-zemí světa. Aby filtrace vody byla vždy účinná a splňovala veškeré hygienické standardy dané země, společnost BRITA GmbH. vyrábí pro různé geografické oblasti různé typy filtračních patron (tj. patrony, které obsahují v závislosti na místních podmínkách různá množství, resp. poměry mixážní směsi a dalších látek ). Náš obchod, jakožto autorizovaný prodejce značky BRITA® Vám může 100 % zaručit, že u nás zakoupíte pouze produkty vyrobené speciálně pro Českou a Slovenskou republiku, a vychutnáte si tak vždy optimálně filtrovanou vodu BRITA.

Proč nakoupit u nás?

 1. Vrácení použitých filtrů

  Za každý filtr Vám dáme 25 Kč slevu na další nákup. více info

 2. Doprava ZDARMA

  Zboží nad 1.500 Kč Vám zašleme zdarma po celé ČR.více info

 3. Osobní odběry ZDARMA

  Vyzvedněte si zboží ve 14 městech po celé ČR.více info

 4. Náhradní díly ZDARMA

  Na konvice zakoupené u nás poskytujeme náhradní díly ZDARMA.více info

 5. Autorizovaný prodejce BRITA

  Jistota nákupu filtrů určených pro český trh. více info

 6. Záruka vrácení peněz

  Vrácení zboží do 30 dnů od nákupu. více info